Liofilizatory domowe

Liofilizacja  w warunkach domowych?

Tak, to już możliwe!

Urządzenia dostępne w czterech rozmiarach (Small, Medium, Large, X-Large) oraz trzech różnych kolorach ( biały, czarny, stal nierdzewna). Dostarczane wraz z zestawem niezbędnych akcesoriów umożliwiających niemal od razu rozpoczęcie przygody z liofilizacją.

Zapraszamy do zapoznania się z broszurąotwórz

Liofilizacja to proces suszenia sublimacyjnego, konserwacji,  sprawdzony i uznany za najbardziej zachowawczy. Polega na usunięciu wody z zamrożonego produktu przez sublimację lodu – oznacza to, że lód przechodzi bezpośrednio w parę wodną, z pominięciem fazy ciekłej. Proces ten przebiega w niskiej temperaturze oraz pod znacznie obniżonym ciśnieniem.

Dlaczego warto sięgać po liofilizowaną żywność?

Otrzymane drogą sublimacji produkty spożywcze charakteryzuje bardzo wysoka jakość – zachowują smak, zapach oraz pełną wartość odżywczą i biologiczną, tj. aminokwasy, witaminy czy enzymy. Produkty liofilizacji mogą być przechowywane do około 25 lat  –  żaden z procesów technologicznych nie pozwala na tak długie przechowywanie produktów bez utraty ich wartości odżywczych.

Liofilizatory domowe marki Harvest Right dają nam możliwość suszenia sublimacyjnego w warunkach domowych w przystępnej cenie.

Zapytaj o produkt

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Scroll to Top